O Hospůdce Balkán

Historie Balkánu v Řepištích se začíná psát již v roce 1912, kdy byla jeho budova vystavěna pro účely hotelu u přilehlé železniční stanice. V roce 2015 pak po 16 letech mimo provoz prošla rozsáhlou rekonstrukcí vnitřních prostor a stala se zázemím pro útulnou Hospůdku Balkán, která je díky své poloze oblíbeným cílem turistů a cyklistů.

V současné době nabízí Hospůdka Balkán kromě příjemného posezení také výbornou kuchyni, která se rychle stala vyhlášenou v širokém okolí. Při její návštěvě můžete ochutnat poctivé domácí burgery a křupavou pizzu, ale také spoustu místních specialit pro milovníky pořádných steaků i vegetariány. Velmi oblíbená jsou také obědová týdenní menu. A že se máte při návštěvě Hospůdky opravdu na co těšit dokazuje nejen pestrost jídelního lístku, ale také vybojované 3. a 4. místo na Burger Street Festivalech v roce 2019.

V pozadí ovšem nezůstává ani nabídka nápojů, za hezkého počasí si můžete na naší letní terase vychutnat pivo Radegast čepované na hladinku i jako populární šnýtek. Každý měsíc pro Vás navíc připravujeme speciální výběrové pivo z volby sládků. Těšit se ovšem můžete také na výborná rozlévaná i láhvová vína z moderního rodinného vinařství Vladimír Tetur, široký výběr destilátů a samozřejmě také spoustu nealko drinků, teplých nápojů nebo limonád.

Ideální je také poloha Hospůdky Balkán, která se nachází přímo u vlakového nádraží Paskov a nabízí pohodlný dojezd i dostatek míst k parkování. Během cyklistické sezóny se díky cyklostezce, vedle které se nachází, stává častým odpočinkovým bodem i samotným cílem cyklistů, dojedete zde ovšem lehce také na in-linech nebo koloběžce. Po skvěle upravené a udržované cyklostezce se dostanete z Ostravy až do Beskyd, velká část cesty navíc vede lesem a cestou se můžete také osvěžit koupáním v řece Ostravici. V létě si v Hospůdce Balkán ovšem přijdou na své také rodiče s dětmi, které se rychle zabaví na sousedícím hřišti vybudovaném obcí Řepiště. Samozřejmostí je také bezbariérový přístup do Hospůdky i na terasu i bezplatné Wi-Fi připojení.

Užít si u nás můžete nejen nedělní oběd či rychlé občerstvení, rádi se postaráme také o Vaše akce, oslavy a večírky. Využít můžete prostor naší hospůdky, rádi se však postaráme také o kompletní catering, který připravíme na míru Vašim požadavkům a představám. Zajistit můžeme klasické obědy i večeře nebo studené i teplé bufety, velmi oblíbená jsou ovšem také masová koryta, která si můžete sestavit z oblíbených pochoutek, mezi které patří rolády a grilované dobroty, smažené řízečky, zelenina a saláty nebo vyhlášené mini burgery.